• loader
Safari - „Złoty Trójkąt”
Paź 24

Safari - „Złoty Trójkąt”

„Złoty Trójkąt” to kompilacja najlepszych miejsc nurkowych Morza Czerwonego, łącząca Wyspy Braci,...

 

„Złoty Trójkąt” to kompilacja najlepszych miejsc nurkowych Morza Czerwonego, łącząca Wyspy Braci,...

Ładowanie mapy...
Red Sea
 • Rejs rozpoczynamy z Portu Marsa Galib lub Marsa Alam. Po przybrzeżnym nurkowaniu sprawdzającym w rejonie Marsa Shouna, przepływamy na kolejne nurkowanie do Marsa Moubarak, skąd po nurkowaniu nocnym łódź rusza w liczący 6 godzin rejs na pełne morze, docierając nad ranem do Wysp Braci. Pozostajemy w tym rejonie przez 2 dni, nurkując pierwszego dnia przy Dużym Bracie na wrakach „Aida” i „Numidia”, a w drugim dniu - w towarzystwie rekinów - wśród wachlarzy gorgonii, porastających ściany Małego Brata. Zwiedzimy również latarnię morską i wraz z latarnikiem zapalimy sziszę. Nocą popłyniemy dalej na południe docierając do Dedalusa, owalnej rafy o średnicy pięciuset metrów, oznakowanej latarnią morską. Dedalus słynie z częstych spotkań z rekinami młotami, których stado zamieszkuje północną część rafy. Spotyka się tu również oceaniczne rekiny białopłetwe patrolujące przybrzeżne płycizny. W drodze powrotnej odwiedzimy słynną Elphinstone Reef, podłużną rafę o długości 300 metrów, opadającą pionowymi ścianami, pełnymi grot i przewieszek oraz pokrytą wspaniałą szatą miękkich i twardych korali. Miejsce to odwiedzają rekiny białopłetwe, manty i delfiny. 

  Wymagania: stopień: rekomendowany AOWD, min OWD/P1 i staż: 30 nurkowań. Trasa trudna. Możliwość realizacji kursów AOWD / DEEP podczas safari.Koszt ok 990 euro w tym także - napiwki dla załogi, opłata Reef Protection Fee, opłata parkowa. Plus koszty biletu lotniczego 1550zl.

  Cena safari obejmuje:

  transfer na trasie: lotnisko - łódź - lotnisko

  7 noclegów, z czego pierwszy lub ostatni może mieć miejsce w hotelu, trzy posiłki dziennie oraz owoce i przekąski (w pierwszym dniu posiłki zaczynają się kolacją, a w ostatnim dniu kończą się śniadaniem)

  polski przewodnik nurkowy

  butle 11l (oraz ich napełnianie)

  balast (bez taśm lub kieszeni balastowych)

  napoje: kawa, herbata, napoje gazowane

  2 nurkowania pierwszego dnia

  3 nurkowania w dniach 2-5

  2 nurkowania ostatniego dnia

  ubezpieczenie KL, NW uwzględniające wypadki nurkowe

  przelot na trasie Polska- HRG/RMF

  Cena safari nie obejmuje:

  wizy egipskiej - 25 USD

  dodatkowych posiłków poza łodzią

  pozostałego sprzętu nurkowego

  opłaty portowej za Port Ghalib: 10 EUR (tylko jeśli start lub zakończenie safari będzie w tym porcie)

 • Kategoria
  Wyjazdy i wyprawy
 • Data i czas
  Paź 24 2019 at 12:00 - Paź 31 2019 at 12:00 Europe/Warsaw
 • Lokalizacja i pełny adres
  Morze Czerwone
 • Administratorzy wydarzenia
  Centrum Nurkowe MDT
Ta strona używa plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie wyłączyłeś COOKIES w Swojej przeglądarce, nasza strona będzie używała ich zgodnie z ogólnie przyjętymi standardami sieciowymi. Ich celem jest identyfikacja komputera użytkownika w celu szybszego dostępu do niezbędnych zasobów oraz w celu gromadzenia danych statystycznych.