Kotwica rzucona, silnik zgasł. Rozglądam się. Pogoda jest piękna a morze spokojne, ciepłe i przejrzyste. Trudno sobie wyobrazić lepsze warunki! Na łodzi wesoło i gwarno. Patrzę na grupę nurków, którzy ubierają sie w sprzęt, który ze sobą zabrali. Cieszę sie, bo wiem, ze będą mieć fantastyczne nurkowanie, świetną przygodę”. Skupiam sie na grafiku i na tych wszystkich organizacyjnych szczegółach, potrzebnych , żeby przygotować sie do odprawy. Cóż- jestem zawodowcem, a to zobowiązuje! Nurkowanie jest coraz bardziej popularne wśród Polaków. Łatwo to zrozumieć. Po części jest to efekt mody na spędzanie wolnego czasu, która przywędrowała z zagranicy, po części także rezultat możliwości swobodnego podróżowania, kiedyś nie tak oczywistej.

Chętni do podwodnych przeżyć nie są już skazani jedynie na zimny Bałtyk i polskie jeziora. Dziś na wyciagnięcie ręki maja ciepłe morza, rafy koralowe, podwodne jaskinie, zatopione statki, faunę i florę w najpiękniejszych kolorach... Nic dziwnego, ze coraz więcej ludzi kończy kursy, wkłada kombinezony i schodzi pod wodę odkrywając nowy świat. A fakt , ze nie musza się szkolić miesiącami sprawia , ze nurkowanie jest formą turystyki i relaksu oraz wspaniałą przygodą. Moje pierwsze kroki nurkowe... na poczatku byla pasja i wrecz zachłysniecie się podwodnym swiatem.No i chęc udowodnienia sobie, ze potrafię, ze moge zrobic cos trudnego, ale ogromnie satysfakcjonujacego, przełamać jakies bariery, pokonac własne obawy i slabosci. Co tu kryc, bycie nurkiem brzmi imponująco, a już dziewczyna nurek-to naprawdę brzmi dumnie! Najpierw kurs SCUBA Diver. Wybrałam NAUI,bo to tradycja, doświadczenie, sprawdzony system. Bezpieczeństwo poprzez edukacje-motto NAUI-sprawiło, ze resztki obaw znikły. Zrozumiałam, ze moje wiedza, to bezpieczeństwo moje i osób, które ze mną nurkują. Potem szybko Kurs Advance Diver NAUI- NIEZAPOMNIANA PRZYGODA I NURKOWANIE DO 30 M. Wtedy pierwszy raz pomyślałam, ze właśnie otwierają sie przede mną bardzo ciekawe perspektywy na przyszłość, więc trzeba zrobić minimum 60 nurkowań, kursy Rescue, specjalizacje, kurs Master Diver oraz zapisać sie na kurs liderów-Asystenta Instruktora i dalej samodzielnego przewodnika Divemastera .I zrobiłam to wszystko! Teraz nurkuje głębiej, dłużej, nawiguje, fotografuje, używam Nitrox. Ekscytująca, ale bezpieczna przygoda i wiele, wiele nowych doświadczeń oraz mnóstwo bardzo ciekawych ludzi, bardzo tez różniących sie od siebie, ale złączonych wspólną pasją-nurkowaniem . Pozostaje mi jeszcze największe wyzwanie, kurs Instruktora NAUI i prawo do szkolenia 14 stopni i specjalizacji jestem profesjonalnym, świetnie wyszkolonym nurkiem. I mimo, ze nurkowanie stało się zawodem, to po takiej ilości szkoleń, kursów i wejść pod wodę nadal sprawiam mi to, co robie, ogromna radość i wciąż fascynuje. A na certyfikaty NAUI wszyscy patrzą z szacunkiem i może tez troszkę z zazdrością...;) A ja, gdy tak siedzę na łodzi i patrzę na przygotowującą sie do wejścia pod wodę grupę mam 100 procentową pewność, ze mój wybór był najwłaściwszym - robię to, co lubię i robię to zawodowo.

Bardzo proszę :)

Galus Anonimus

Comments on Liderskie spojrzenie

Bądź pierwszym komentującym
Proszę się zalogować przed dodaniem komentarza

Romek M. Hłobaż

Romek Hłobaż
- nurek zawodowy i techniczny, NAUI CD, instruktor nurkowania i trener wielu federacji, wydał ponad 1600 certyfikatów, wyszkolił ponad 70 instruktorów, oraz wielu znanych polskich nurków technicznych. Wyróżniony za osiągnięcia dydaktyczno/wychowawcze państwowym odznaczeniem - Medal Komisji Edukacji Narodowej. Odbył w swojej karierze ponad 6000 nurkowań na akwenach całego świata, uczestniczył, jako konsultant i nurek zabezpieczający w rekordzie głębokości Polski i innych ciekawych projektach nurkowych. Mając świadomość ryzyka i respekt niezałuszony rutyną, głębokość 100 m przekraczał kilkadziesiąt razy a jego wiedza, spokój i opanowanie, wielu pozwoliła na bezpieczny powrót z tej głębokości. Autor filmowych zdjęć specjalnych - www.filmpolski.pll i książki „Dotknąć Głębi” www.dotknacglebi.pl

Logowanie

Zarejestruj się
Zapamiętaj mnie
Nie pamiętam loginu  Nie pamiętam hasła Nowy link aktywacyjny
Ta strona używa plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie wyłączyłeś COOKIES w Swojej przeglądarce, nasza strona będzie używała ich zgodnie z ogólnie przyjętymi standardami sieciowymi. Ich celem jest identyfikacja komputera użytkownika w celu szybszego dostępu do niezbędnych zasobów oraz w celu gromadzenia danych statystycznych.